Doğal yaşam herkesin arzuladığı ve hayalini kurduğu bir durumdur. Artık evlerinizin bahçesinde de istediğiniz doğal yaşamı bulabilirsiniz. Bunun için en sık tercih edilen yol ise biyolojik göletler olmaktadır. Nk peyzaj olarak doğal güzellikleri bahçelerinize getiriyoruz.

Biyolojik Gölet

Biyolojik Süs gölet nedir?

Doğal bir yapısı olan biyolojik gölet havuzlara bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Ancak en büyük farkı içerisinde herhangi bir kimyasal bulunmamasıdır. Bu nedenle de canlıların yaşaması için bir ortam oluşturmuş olur. İçerisinde hem suyun temizlenmesine hem de su için gerekli oksijenin sağlanmasına yardımcı bitkiler yer almaktadır. Bunun yanı sıra çakıllar, kayalar, su içerisinde yaşayan ağaçlar, iskeleler ve deckler bulunmaktadır. İçerisinde balık ve kaplumbağa yaşayabilecek bir yapıya sahiptir. Hem dekoratif hem de doğal ögeleri bir arada bulunduran gölette isterseniz yüzebilirsiniz.

Biyolojik gölet neden olmalıdır?

  • Bahçenizde her mevsim doğal bir hayatın izleriyle yaşamak hayata karşı daha pozitif olmanızda yardımcı olur.
  • Dört bir yanınızı çiçekler ve su kokusu sarar.
  • Doğal yaşam bahçenize gelir.

Normal havuza göre fiyatları nasıldır?

Bahçenize kurulacak kimyasal içeriklere sahip havuzlara göre 4-5 kat daha ucuz bir maliyete sahiptir. Ayrıca sistem zaman içerisin herhangi bir değiştirme ya da yenileme işlemi gerektirmez. Kendi kendini yenileyen ve temizleyen bir yapıya sahiptir. Değişen mevsim koşullarında suyunu değiştirmenize gerek yoktur.

Yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

İlk olarak su içerisinde yer alan bitkilerin fotosentez yapmalarını sağlamak ve suyu temiz tutmak için toprak içerisine karbonatörler yerleştirilir. Ayrıca sistemin sağlıklı bir şekilde sürekliliğinin olması için su derinliğinin en az 1,5 metre olması gereklidir. Doğal sistemlerde su sürekli olarak hareket halindedir. Bu nedenle yapılan sistem içerisinde suyu harekete geçirecek düzenekler yer almalıdır. Su içerisi için bitki seçiminde de su içerisinde yaşamaya uyumlu ve yapılan bölgenin iklimine elverişli bitkiler seçilmelidir. Aksi halde su içerisinde bitkiler çürür ve kötü bir görüntüye yol açar.

Sizde havuzlardan daha ucuz maliyete bahçenizde kendinize özel doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Dekoratif açıdan ve sağlık açısından uygun bu alan için firmamız Nk Peyzaj ile iletişime geçebilirsiniz.