Beylikdüzü Damla Sulama Sistemleri

Tarım yapılan her alanda suyun verimli kullanılabilmesi ve periyodik olarak süreklilik sağlanması adına farklı sistemler kullanılabiliyor. Bunlar arasında sunduğumuz en avantajlı sistemler arasında Beylikdüzü damla sulama çalışmalarımız yer alıyor. Bu sistemleri kullanabilmek için yağmurlama, yassı damlama, yuvarlak damlama, damla sulama boruları kullanmaktayız. Tarımsal sulama kategorisinde bitki gelişimi için bu sistem oldukça verimli olmaktadır. Çünkü hazırladığımız boru sistemleri içerisinde yan boru üzerine ve için yerleştirilen ek borularla taşınan su damlatıcı olarak kullanılan özel araçlarla bitkinin kök bölgesine damla olarak ulaşmaktadır.  Kurduğumuz bu sistemlerdeki temel amaç bitkinin aşırı bir isteği oluşmadan önce su ve besin ihtiyacının karşılanmasıdır.

Beylikdüzü Damla Sulama Sistemleri

Damla Sulama Sistemleri Nedir?

            Bitkilerde nem eksikliğinden kaynaklanan gerilimler oluşturmadan damla sulama sistemi ile her defasında az miktarda su ile yapılan sulamadır. Su basınçlı borularla ilerler ve damlatıcılar yardımı ile sık aralıklarda bitkinin köklerine ulaştırılır. Bu şekilde kökler çok daha verimli bir şekilde gelişir. Bu alanda Beylikdüzü Damla Sulama sistemi ile tarım alanının tamamı ıslanmaz. Sadece bitki sırası boyunca bir ıslaklık oluşur. NK Peyzaj olarak bu sistemin tarım alanlarının yanında süs bitkileri ve örtü altı yetiştiriciliği gibi alanlarda da kullanmaktayız. Bu çalışmalarımızda sulama yönteminin üstünlüklerinden maksimum derecede faydalanmak için ekipman kullanımı ve montaj aşamalarına çok dikkat etmekteyiz.

Damla Sulama Sistemin Avantajları Nelerdir?

  • Suda eritilen gübrelerin taşınan su ile bitkilere ulaşması sağlayabiliyoruz. Bu sistem ile gübre tasarrufu da sağlanır.
  • Bu sistem ile su kaybı yüzde 60 oranında azaltılır.
  • Sistem içerisinde belirli aralıklarla labirentler yerleştirmekteyiz. Bu şekilde suyun istediğiniz miktarlarda bitki köküne verilmesini sağlıyoruz.
  • Klasik sulama sistemlerinde bitki suya ulaşabilmek adına daha fazla kök salmaktadır. Bunun yanında Beylikdüzü Damla Sulama sistemi ile bitki çok fazla kök salmaz ve bitkinin gücü kök yerine gövdeye gider.
  • Havadaki rutubet azalmakta ve bu ortamlarda yaygınlaşan hastalıklarında büyük oranda önüne geçilir.
  • Yabancı ot gelişimine engel olunabilir ve toprağın havalanması sağlanacaktır.
  • Kurduğumuz sistemlerin en önemli avantajlarından biri de sulama işçiliğinin en aza indirilmesidir.

Damlama Sulama sistemini siz değerli müşterilerimiz için İstanbul’da her ilçe ve semtte kurulumlarını gerçekleştirmekteyiz. Beylikdüzü ilçe sınırları dahilinde;

Yakuplu Damla Sulama Sistemi

Beykent Damla Sulama Sistemi

Kavaklı Damla Sulama Sistemi

Gürpınar Damla Sulama Sistemi

Çözümlerini de profesyonel olarak yerine getiriyoruz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir