Beylikdüzü Biyolojik Süs Göleti

Nk Peyzaj firmamız tarafından sunulan hizmetlerden bir tanesi olan Beylikdüzü Biyolojik Süs Göleti, hiçbir kimyasal temizlik yapılmasına gerek olmadan suyun bitkiler ve bakteriler tarafından temizlenmesini sağlayan bir yapıdır. Son derece kullanışlı olmasından dolayı tercih edilmekle birlikte doğadaki dengenin bozulmadan su içinde bulunan organizma ve yosunların azaltılması sağlanmaktadır.

Beylikdüzü Kademeli Sulama

Sahip Olduğu Sistemler Nelerdir?

Biyolojik göletlerin yapım aşamasından farklı sistemler ve unsurlar kullanılmaktadır. Bitkili sistemler ile temizleme işlemlerinin yapılması için toprak altından borular yardımıyla su içine karbonatörler gönderilmektedir. Böylelikle çok daha uzun süreli fotosentez yapılmasını sağlamanın yanında suda erimiş oksijen miktarında da önemli artışlar yaşanmaktadır. 15 metre derinliğe sahip olan Beylikdüzü biyolojik gölet yapımında bitkiler, büyük çalkantı bölgelerinden uzak tutulmalıdır. Bunun için filtre bölgesi ya da yenileme bölgesi olarak ifade edilen yerlere bitkilerin yerleştirilmesi gereklidir. Çok şık bir görünümde sağlayan süs göletlerinde su altı ve su üstü bitkileri kullanılmaktadır.

Maliyet Farkı Nedir?

Nk peyzaj firmamız aracılığı ile yapılan biyolojik göletlerin kullanımları da kolay bir şekilde olmaktadır. Hiçbir kimyasal etkiye sahip ürün kullanımı olmadan suyun temizlenmesi sağlanmaktadır. Bu durum aynı zamanda ekonomi ile de ilgilidir. Göletlerin temizlenmesi için ihtiyaç duyulan kimyasal malzemelerin maliyetleri son derece yüksek olmaktadır. Bu durum doğanın sahip olduğu dengeyi bozmakla kalmayıp aynı zamanda ekonomik açıdan da gerilemeye neden olmaktadır. Bunun için Beylikdüzü biyolojik süs göleti gibi yapıların çok daha fazla şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir. Uzman ekiplerimiz tarafından istenilen ölçülerde yapımı tamamlanan göletlerin kullanımlarına göre şekillendirilmesi de mümkün olmaktadır.

Biyolojik Gölet Avantajları Nelerdir?

  • Kimyasal etkilerden uzak bir şekilde temizlenmesi sağlanan biyolojik göletlerde gece ya da gündüz yüzülebilmesi mümkün olmaktadır.
  • Firmamız tarafından son derece düşük bir maliyetle kurulum tamamlanmakla birlikte hiçbir ek ihtiyaca da gerek duymamaktadır.
  • İşletim açısından son derece kolaydır.
  • Kimyasal havuzlara göre 4 kat daha ucuz olmasından dolayı işletim maliyetleri de en aza indirilmektedir.
  • İstenen boylarda ve şekillerde yapımı firmamız tarafından mümkün olan göletlerin zarar verici bir yönü de bulunmamaktadır.
  • Uzun yıllar kullanılması halinde bile eskime, bozulma ya da çatlama gibi durumların oluşması söz konusu değildir.
  • Aynı suyun yaz-kış kullanımı mümkün olduğu için ekstra bir masraf çıkmamaktadır.

Biyolojik Süs Göleti yaptırmak isteyen yakuplu, beykent, kavaklı ve gürpınar sakinleri içinde Beylikdüzü ilçe hizmeti dahilinde hizmet götürülmektedir.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir