Sarıyer Peyzaj Hobi Bahçesi Uygulaması

Sarıyer Peyzaj Tasarımı Bahçe Düzenleme Firması

Sarıyer Peyzaj Uygulamaları ve Bahçe Düzenleme hizmetleri alanında Nk Peyzaj firması olarak profesyonel çözümler üretmekteyiz. İstanbul Avrupa yakasının en yeşil ilçelerinden bir tanesi olan Sarıyer için harika peyzaj uygulama çözümlerimiz mevcuttur.

Nk Peyzaj olarak aynı zamanda Peyzaj ürünlerinin tedariğinide yapmaktayız. Bazı müşterilerimiz hobi amaçlı olarak bahçelerini düzenleme konusunda kendileri kollarını sıvamaktadır. Ürün tedariği sağladığımız bazı ürünlerin tablosu şu şekildedir;

Hazır Rulo Çimİthal / Yerli Çim TohumuElenmiş Bahçe Toprağı
Sulama MalzemeleriAdım / Yürüyüş TaşlarıBeyaz Dolomit Taş
Plastik Çim AyracıPlastik ÇitlerAhşap Çit
Ahşap ÇardakPanel ÇitJiletli Tel
Çim ÇitÇam AğaçlarıMeyve Ağaçları
Bahçe İlaçlarıBahçe Aydınlatma AparatlarıMevsimlik Çiçekler
Dekoratif TaşlarBitki Vitaminleriİç Mekan Bitkileri
Kum TedariğiMıcır TedariğiTaş Tozu Tedariği
Bordür TaşıŞev TaşıÇim Taşı
Hazır BarbeküHazır ŞelaleYapay Çim
Nk Peyzaj Tedariğini Sağladığı Ürün Seçenekleri Tablosu

Nk Peyzaj ile her zaman doğru bir firma ile çalıştığınızı sizlere hissettireceğiz. İşimizi seviyoruz, peyzajı bir ek iş değil tam olarak hayatımızın merkezinde tutuyoruz.

Dış ve İç Mekan Peyzajda Yenilikçi Uzman Çözümler

Sarıyer ilçemiz ve bu ilçemize bağlı olan Ayazağa, Baltalimani, Darüşşafaka, Emirgan, İstinye, Maslak, Tarabya, Zekeriyaköy, Rumelihisarı ilçeleri için hizmet vermekteyiz.

Kurumsal firmaların ofis, avm, iş yeri gibi mekanlarında yer alan iç mekan bitkilerin bakımı, ilaçlanması, toprak değişimi veya iç mekanlar için sıfırdan bitki dizaynı gibi talepleriniz için profesyonel çözümler üretmekteyiz. Peyzaj mimarı ve alanında uzman ziraatçi personellerimiz tarafından olması gereken en doğru müdahale yöntemi ile çözüm üretilecektir.

Dış mekan peyzaj çözümlerinde ise onlarca farklı hizmet seçeneğimiz ile sizlerin tüm taleblerini tek firma altında çözüme kavuşturuyoruz.

Sarıyer Dış Mekan Peyzaj Bahçe Düzenleme Hizmetlerimiz

Sarıyer Peyzaj çözümleri noktasında iç mekan çözümleri yanında dış mekan peyzaj çözümlerimiz iki bölüme ayrılmaktadır. Var olan Bahçenin Düzenlenmesi ve sıfırdan bahçe peyzaj tasarımının yapılması.

Sarıyer Peyzaj Firmaları arasında ayırt edici bir çok hizmeti bünyesinde barındıran firmamız Nk Peyzaj hizmet seçeneklerimiz şu şekildedir;

Sarıyer Bahçe Drenaj Uygulaması Yapımı ; Drenaj uygulamasında öncelikle sahanın detaylı olarak kot farklarının ve eğim açılarının incelemesi yapılmaktadır. Doğru eğim yönü belirlenmeden yapılacak bir drenaj çalışması başarısız bir uygulama olacaktır. Drenaj Uygulaması adımlarımız şu şekildedir;

 1. Drenaj yapılacak olan sahanın incelenmesi ve kot farklarının belirlenmesi.
 2. Yapılan incelemeler sonunda ana hatlar, ara hatlar ve akış yönleri konusunda projelendirme yapılması.
 3. Projelendirme aşamasında kullanılacak olan drenaj borusunun çapları belirlenir. Genel olarak ana hatlar 150 ve 125 çap, ara hatlar ise 100 çapında kullanılmaktadır.
 4. Kepçe veya manuel olarak ortalama 40 ile 50 cm derinliğinde Drenaj hatları açılacaktır.
 5. Drenaj hatlarının açılması sonrasında 2 numara mıcır ile drenaj alt zemini yüzeysel olarak doldurulur.
 6. Delikli sarı drenaj boruları bez ile sarılarak hatlara yerleştirilir. Ara hatlar ile ana hatlar arasında gerekli geçiş bağlantıları yapılır.
 7. Drenaj borularının üst ve yan kısımları yeteri kadar 2 numara mıcır ile doldurulur ve son olarak mıcır üstüne elenmiş mil toprak konularak mıcır üstü toprak eklenir.
 8. Drenaj ana bağlantısı gider veya en uygun yere bağlantısı kot farklı dikkate alınarak yönlendirilir.

Nk Peyzaj olarak Bahçe, Bina, Villa bahçesi ve çevresi için drenaj uygulaması yapımı konusunda bir çok referansa sahibiz.

Sarıyer Otomatik Sulama Sistemi ve Damlama Sulama Sistemi Kurulumu; Otomatik sulama sistemi konusunda sağladığımız hizmet seçeneklerimiz, mevcut sulama sisteminin bakım ve onarımının yapılması veya sıfırdan kurulum hizmetini kapsamaktadır. Sarıyer ilçemiz başta olmak üzere tüm İstanbul ilçelerinde bu hizmeti sağlamaktayız. Tam otomatik sulama sistemi kurulumunda aşağıda ki adımları izlemekteyiz.

 1. Projenin keşfinin yapılması ve mevcut su tedariğinin nasıl olduğunun tespiti.
 2. Sulama işlemi için su kaynağı şebeke suyu, kuyu suyu veya depo üzerinden hidrofor ile yeterli basinç sağlanması gibi hangi yöntemin en doğru seçenek olduğuna karar verilir.
 3. Sulama sisteminin projesinin hazırlanarak kullanılacak olan hortum, Sprink, Kontrol Ünitesi, Selenoid vana malzeme adetleri ve özekllikleri belirlenmektedir.
 4. Ürün listesi ve proje çizimi tamamlandıktan sonra kanalların açılmasına geçilmektedir. Tüm kanalar açıldıktan sonra öncelikli olarak 32’lik ana hat boruları döşenir. Sonrasında filiz kolye kullanılarak 20’lik Sprink hatları için istasyonlar açılır ve Sprink bağlantıları yapılır. Son olarak Selenoid vana ve kontrol ünitesi bağlantıları yapılarak deneme çalışması yapılır.
 5. Tüm istasyonlar denenir ve kaçak, basinç problemi varmı diye kontrol yapılır ve sorunsuz bir denetim sonrasında boruların toprak ile kapatılması yapılarak sistem teslim edilir.

Nk Peyzaj olarak var olan sulama sistemlerinin rutin bakımları ve sıfırdan sulama sistemi kurulumları için firmamızı araya bilirsiniz. İstanbul’un tamamında bu hizmeti sağlamaktayız.

Sarıyer’de Hazır Rulo Çim ( Serme Canlı Çim ) Temini ve Uygulamasının Yapılması; Hazır Rulo çim temini konusunda çok fazla seçenek mevcuttur. Ancak burada en önemli nokta ürünlerin kalitesidir. Bir rulo çimin kalitesini gösteren kriterler şu şekildedir;

 • Çimler homojen bir yeşil görüntüye sahiptir.
 • Bir rulonun tüm alanında ki çimlerin kalınlıkları ve sıklığı aynı olması gerekmektedir.
 • Fileli yada filesiz oluşunun bir önemi yoktur Ancak çim parça parça olacak şekilde ele gelmemelidir.
 • Çimin rulo olarak kesimi esnasında yeterli toprak kalınlığına sahip olması gerekiyor. Diğer türlü çimin kök salınımı konusunda problemler olacaktır ve buda daha hızlı sürede kurumalara neden olacaktır.

Nk Peyzaj olarak hazır rulo çimleri edirne ipsala, kocali, sakarya, İstanbul silivri ve çatalca ilçelerinden direk üretici firmalar ile olan anlaşmalarımız ile temin etmekteyiz. Her zaman birinci sınıf ürün kullanımını tercih eden firmamız fiyatlarla ilgili farklı seçenek sunumlarımızda vardır. Sarıyer hazır rulo çim uygulamalarında Nk Peyzaj ile harika çözümler sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Firma olarak her zaman önce müşteri memnuniyeti, bunun için ise doğru ürün, eğitimli ve tecrübeli personel yapısı ile hizmet vermekteyiz.

Hazır Rulo çim uygulama adımları kısaca şu şekildedir;

 1. Uygulama yapılacak olan yerin temizliğinin yapılması.
 2. Uygulama yapılacak olan yerin tesviyesinin yapılması
 3. Elenmiş gübreli toprak temini ve seriminin yapılması
 4. Silindir uygulamasının yapılarak zemin sertliğinin kazanılması
 5. 1’inci sınıf hazır rulo çim temini ve seriminin yapılması
 6. Serim sonrası can suyunun verilmesi ve tekrardan silindir çekilmesi
 7. 15 gün sonrasında ilk çim biçme işleminin yapılması
 8. Ortalama 2 ile 3 ay sonrasında kök güçlendirici gübrenin atımının yapılması

Hazır rulo çim uygulamaları konusunda adımlarımız yukarıda olduğu şekilde yapılarak proje teslim edilmektedir. Ayrıca periyodik bakımlarıda tarafımızca sözleşmeli olacak şekilde yerine getirilmektedir.

Peyzaj Bitki Temini, Dikiminin Yapılaması; Sarıyer ilçemiz için peyzaj bitki temini konusunda bir çok botanik firması ile ortak çalışmaktayız. Peyzaj bitkileri olarak genelde kullanılan ürünler şu şekildedir; Leylandi, Limon Servi, Alev Ağacı, Palmiye, Zeytin Ağacı, Mazı, Mavi Ladin, Erguvan, Defne, Oya Çalısı, Top Şimşir, Taflan‘dir. Özellikle limon servi ve leylandinin 1 metre, 2 metre, 3 metre seçenekleri her zaman temin edilmektedir.

Nk Peyzaj olarak sarıyer ilçemiz için bitki temini yapıldıktan sonra dikim ve dikim sonrasıda bakımları tarafımızca yapılmaktadır. Bitki dikimi öncesinde kullanılacak olan gübre, ilaç ve torf temini ve doğru şekilde uygulaması da tarafımızca yapılmaktadır.

Sarıyer Nk Peyzaj Tüm Hizmet seçenekleri Nelerdir?

 • Ağaç Budama ve Dikimi işlemleri; Sarıyer ilçemizde vinçli veya tırmanma yöntemleri kullanılarak veya özel uzatma aparatları kullanılarak ağaç budama işlemleri yapılmaktadır.
 • Çim Tohumu Ekimi; Hazır rulo çim uygulaması dışında çim tohumu ekimi işlemide firmamız tarafından yapılmaktadır. Çim tohumları ithal olup 4-5-6 karışım seçenekleri mevcuttur.
 • Elenmiş Gübreli Toprak Temini ve Serimi; Çuval veya m3 olarak elenmiş mil toprak ve gübreli toprak temini yapıyoruz. Aynı zamanda serim işlemide tarafımızca yapılmaktadır.
 • Bahçe Panel Çit, Jiletli Tel ve Çim Çit Temini ve Uygulaması; Bahçe çevresi için güvenli çitleri olarak kullanılan panel çit, jiletli tel, çim çit temini ve beton, toprak zemin için farklı yöntemler kullanılarak montajı yapılmaktadır.
 • Bahçe Aydınlatma Tesisatının Yapımı ; Tüm bahçeniz için aydınlatma armatürlerinin temini ve tesisatın kurulumu hizmeti alanında uzman elektrik ustalarımız ile yapılmaktadır.
 • Bahçe Temizliği ve Ot Biçme; Periyodik olarak veya tek sefer bahçeleriniz için ot temizliği ve ağaç temizliği hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda bahçe ilaçlama hizmetimizde mevcuttur.
 • Çardak, Pergola, Veranda, Salıncak, Oturma Alanı, Ardiye, Ahşap Çit gibi tüm marangozluk ustası hizmeti; Sarıyer Marangoz ustası hizmetimiz ile bahçe ahşap işleriniz garantili olarak yapılmaktadır.
 • Sarıyer Demir Doğrama, Bahçe Kapısı Yapımı; Sarıyer Demir Doğrama ve Demirci hizmetlerimiz ile bahçe kapısı, korkuluk, ferforje ihtiyaçlarınız garantili olarak yapılmaktadır. Aynı zamanda ahşap giydirmeler için yapılacak demir kahkas işleriniz içinde Nk Peyzaj firmamızı araya bilirsiniz.
 • Sert Zemin, Yürüyüş Yolu Kiklit Taş Yapımı; Sarıyer ilçemiz için bahçelerinizde yer alacak yürüyüş yolu veya araç garajı için zemin kilit taş uygulaması hizmeti vermekteyiz. Nk Peyzaj olarak hizmet verdiğimiz taş uygulamalarında en doğru malzeme ile hizmeti yürütüyoruz.
 • Diğer Ustalık hizmet Seçeneklerimiz; Sarıyer Bahçe Duvarı Yapımı, Sarıyer Bahçe Mermer Yapımı, Sarıyer Bahçe Fayans Yapımı gibi hizmetlerimizde mevcuttur.

Sarıyer Peyzaj Uygulamaları Sık Sorulan Sorular

peyzaj Uygulama Görsel ve Video Referanslarımız

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir