Kademeli Sulama

NK PEYZAJ, otomatik sulama sistemleri kapsamında pek çok farklı yöntemi bahçenize uygulamaktadır. Bu yöntemler arasında bahçenizin kademeli olarak sulanmasına olanak tanıyan kademeli sulama işlemi; özel cihazlar yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Her alana ve her bitki türüne özel bir sulama sistemi sunmaktayız. Böylece ekinlerin zahmetsiz ve tasarruflu bir şekilde sulanması mümkün olmaktadır.

Kademeli Sulama Sistemi Nasıl Uygulanır?

Kademeli sulama kısa bitki tiplerinin sulanmasına olanak sağlayan bir sistemdir. Sistemin ekimden önce yapılması gerekmektedir. Otomatik sulama sistemlerinden olan bu uygulama, boruların yer altına döşenmesi suretiyle gerçekleştirilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; boruların üzerlerinin kapanmamasına dikkat etmek olacaktır.

Bu sistemle genellikle yonca, nane ve çayır bitkileri sulanmaktadır. Sistemin getirisi; yılda en az beş defa hasat alınmasına olanak sağlamasıdır. Verimli bir hasat zamanı, doğru bakım ve sulama işlemleriyle doğru bir orantı sergilemektedir. Fazla ya da eksik miktarlarda yapılan sulama; ürünün kalitesini bozarak ya da verimini düşürerek bir şekilde hasat miktarına da etki etmektedir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için, öncelikle uzman bir ekip ve doğru cihazların kurulumunun gerçekleştirilmesi elzemdir.

Kademeli Sulama Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Sistem belirtildiği üzere belli bitki tiplerinde daha yararlı olmaktadır. Bunun dışında her türlü alanda kullanıma uygundur. Küçük çaplı bir bahçeden, büyük tarlalara kadar birçok ekin alanında kurulumu yapılabilmektedir. Bahçeniz ya da tarlanız için hangi sulama sistemini kullanmanız gerektiğini NK PEYZAJ firması yetkililerine ulaşarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca kurulum aşamasında kaliteli malzemelerin kullanımı ve kurulum sonrası bakım hizmetleri ile NK PEYZAJ en doğru seçenek olacaktır. Her işin kendine has incelikler olduğu unutulmamalı ve tüm uygulamalar uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. Böylece bahçenizden alacağınız verim ve konfor seviyesi en üst düzeyde olacaktır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir