Süs Havuzu Kurulumu ve Bakımı

Süs havuzları; hemen her bütçeye uygun seçeneklerle ve farklı kullanım amaçlarına uygun olacak şekilde imal edilmektedir. NK PEYZAJ olarak; süs havuzu kurulum ve bakım aşaması da dahil olmak üzere, sizin belirlediğiniz kriterler doğrultusunda bütçenize en uygun tasarımı gerçekleştiriyoruz.

Bahçe dekorasyonunda eşsiz bir görsellik sunan süs havuzları, kurulum kolaylığı bakımından sıkça tercih edilmektedir. En hareketsiz ve durağan ortamlara bile canlılık kazandırması bunun en başta gelen sebeplerinden biri. Tabi şunu da belirtmek gerekir ki; süs havuzları bahçelerde olduğu kadar, hane içlerinde ve büyük balkonlarda da çokça kullanım alanı bulmaktadır.

Süs Havuzu Çeşitleri

Birçok farklı mekana uygun olarak tasarlanabilen ve opsiyonel amaçlarla kullanılabilen süs havuzları, çeşitli model seçeneklerine sahip. Nasıl bir süs havuzu siparişi vereceğiniz; bütçenize, ne amaçla kullanacağınıza ve uygulanacak mekanın niteliklerine göre değişiklik gösteriyor. Fakat bu alt başlıkları incelemeden önce, sıkça rağbet gören süs havuzu modellerine göz atmanız, bu konuda bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. İşte en bilinen süs havuzu çeşitleri:

 • Şelaleli süs havuzları
 • Fıskiyeli süs havuzları
 • Nilüferli süs havuzları
 • Su kubbesi görünümlü süs havuzları
 • Yüzen fıskiyeli süs havuzları
 • Döner fıskiyeli süs havuzları
 • Işıklı ve müzikli süs havuzları
 • Jumping Jet süs havuzları
 • Su küreli süs havuzları
 • Su perdeli süs havuzları

Bunların yanı sıra, süs havuzlarında genel görünüm olarak da farklı seçenekler mevcut. Bunlar biraz da kullanım amacına göre değişiklik göstermekte. Süs havuzunuzda aynı zamanda balık gibi su canlıları da beslemek istiyorsanız balık havuzu modellerinden tercih edebilirsiniz. Görünüm olarak daha hareketli bir süs havuzu arayışınız varsa heykel havuzları olarak adlandırılan süs havuzlarından sipariş edebilir ya da sadece görsel bir sunum düşünüyorsanız portatif süs havuzlarından seçerek, hızlı bir kurulum sağlayabilirsiniz. Ayrıca, süs havuzlarının plastik malzemeden de tercih edilebildiğini unutmayın..!

Süs Havuzu Kurulumu

Modern şehir mimarisinin gözde unsurlarından biri olarak yıllardır hane içlerinde ve açık alanlarda uygulanan süs havuzları; sanatsal bir görünüm sunmasıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda antik mimari ögeleri anımsatması açısından da uygulanan mekanlarda farklı bir izlenim sunuyor. Peki, süs havuzlarının kurulum aşaması nasıl gerçekleşiyor? NK PEYZAJ olarak, zevkinize göre bir süs havuzu imalat ve kurulumunda bazı belli başlı aşamalardan geçiyoruz.

Öncelikle, istenilen nitelikte bir tasarım gerçekleştiriyoruz.  Bu tasarım aynı zamanda mekanın genişliğine göre büyük ya da küçük ölçülerde olabiliyor. Doğal taşlı,  gizli taşıma sistemli ya da şelale tipli bir süs havuzu tercih edebilirsiniz. Herhangi bir modelde ve ebatta süs havuzu siparişiniz de, en genel anlamda atılacak adımlar şu şekilde olmaktadır:

 • Tasarım
 • İmalat
 • Montaj
 • Bakım

Süs havuzu siparişinizde en önemli noktalardan biri uygulanacak mekanın iyi analiz edilmesi ve en uygun dekorasyonun gerçekleştirilmesidir. Bir yandan uygulanacak mekanla uyumlu bir görsellik taşıması amaçlanırken bir yandan da çevresinde gerekli ekipmanların neler olduğunu çözümlenmektedir. Süs havuzunun etrafında konumlandırılacak bir bahçe planı düşünüyorsanız, firmamız bünyesinde bahçe dekorasyon fikirlerine de göz atmanız yerinde olacaktır. Buna ek olarak süs havuzunun izlenmesi için oluşturulacak bir oturma ve dinlenme köşesi de düşünülebilir. Tüm seçenekleri uzman ekibimizle birlikte değerlendirebilir ve en doğru dekorasyon fikrini bizimle birlikte oluşturabilirsiniz. Süs havuzunuzu istediğiniz özelliklerde sipariş verdikten sonra imalat aşaması NK PEYZAJ olarak referansımızdır. Burada en önemli nokta, müşterinin beklentisinin aşağısında bir imalat yapmamak değil, beklentinin üstünde bir sonuç elde etmektir. Sürecin en önemli aşaması ‘montaj’ bölümüne geldiğimizde, profesyonel eller tarafından üstlenilen ve müşteriyi sıkmayan bir hizmet gerçekleştiriyoruz.

İmalat aşamasında tüm montaj süreci düşünülmüş ve en pratik hale getirilmiş olan süs havuzunuz, artık zevkli bir kullanım sürecine hazır..!

Süs Havuzu Bakımı

NK PEYZAJ bahçenize uyguladığı tüm dekorasyonların en önemli aşamasında da müşterilerini yalnız bırakmıyor. Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz tüm ekipmanların periyodik bakımını yaparak, memnuniyet verici bir hizmet sunuyoruz.

Süs havuzları, kurulumundan sonra belli aralıklarla bakım gerektiren bir dekoratif ürün. Özellikle havuzdaki suyun berrak kalabilmesi; görünüm ve sağlık açısından önem teşkil ediyor. Mimarisiyle göz dolduran süs havuzunun bulanıklaşmış bir suyla dolu olması, hiç şüphesiz zevksiz bir sunum oluşturacaktır. Ayrıca içerdiği bakteriler sebebiyle de sağlık açısından tehdit içeren bir durumla karşı karşıya kalacaksınız. İşte NK PEYZAJ bu tip sorunların önüne geçmek adına, kurulumunu yaptığı süs havuzlarının bakım sürecinde de elini taşın altına koymaktadır.

Günlük, haftalık ya da yıllık olarak gerçekleştireceğimiz rutin bakım seanslarıyla süs havuzunuz ilk günkü görselliğinde kalacak. Bu seanslarda duruma göre değişmekle birlikte attığımız adımlar şu şekilde olmaktadır:

 • Çeşitli kimyasallar yardımıyla havuzdaki bakterileri ve her türlü mikrobu ortadan kaldırmak.
 • Filtre çalışması ile suyun her zaman berrak kalmasını sağlamak.
 • Gerektiğinde havuz suyunu tamamen boşaltıp yeniden doldurmak.

Tüm bu işlemler rutin aralıklarla ve gerektiği ölçülerde yapılmaktadır. Sunduğumuz tüm hizmetlerde memnuniyet oranını önemseyen bir firma olarak varlığımızı sürdürmekteyiz. NK PEYZAJ süs havuzu kurulumunda olduğu gibi tüm bahçe dekorasyon işlerinde de uzman ekibi ve kaliteli ekipmanlarıyla hizmet vermektedir. Bahçenize güvenilir ve şık bir dokunuş için bizimle iletişime geçin..!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir