Bahçe Çit Yapımı ve Bakımı

Çeşitli malzemelerle bir alanı sınırlandırmak, çevrelemek ve korunaklı bir hale getirmek anlamına gelen çit yapımı aşamasında, NK PEYZAJ olarak en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmaktayız. Bir çok konutun bir arada bulunduğu siteler, büyük ya da küçük ebatlı bahçeler ve iskan edilen tüm alanların çevrelerine uygulanabilen çit modellerinden ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca, çit yapımından sonra belirli aralıklarla bakım hizmeti sunarak güvenilir bir mekan garantisi vermekteyiz.

Çitler, en basit şekliyle küçük ve büyük alanların çevrelerini belirlemeye yönelik yapılan bir uygulama. Fakat günümüzde ileri teknolojik ekipmanlar sayesinde ve yeni tasarımlarla çok geniş bir dizayn yelpazesi sunuyor. Sadece belli bir alanın çevresini belirlemekte değil, aynı zamanda bahçe içindeki kısımların ayrılmasında da düşünülebilecek dekorasyon seçeneklerimevcut. Özellikle, müstakil hanelerde çevre tehlikelerden korunmak ve kendi bahçenizde daha özel bir paylaşım alanı oluşturmak için bahçenizi bir çit sistemiyle çevrelemek doğru bir seçenek olacaktır. Ayrıca çitler; evinizin dış cephesiyle bir bütün oluşturmasıyla, evinizi ve bahçenizi tamamlayıcı bir unsur niteliği taşımaktadır. Bu yüzden evin ve bahçenin tasarımı dikkate alınmalı, ihtiyaca yönelik en doğru seçenek uygulanmalıdır.

Ev-bahçe ve çit uyumu mutlaka gözetilmesi gereken bir kombinasyon. Bunlardan birinin aykırı bir niteliğe sahip olması, bütünde göze hoş gelmeyen bir resim oluşturacaktır. Hangi çit uygulamasını seçerseniz seçin, iki önemli özelliğe sahip olması gerekiyor. Bunlardan biri; çit uygulamasının mekana uyumu ve göze hoş görünen bir tasarıma sahip olmasıdır. Diğer elzem özellik ise mekanın gereksinimlerine cevap verebilecek bir niteliği taşımasıdır. Bu maddeyi açmak gerekirse; güvenlik, koruma, çevre mekanlardan ayırma gibi unsurları sıralayabiliriz.

Bahçe Çit Yapımı Firması

Bahçe Çit Seçenekleri

Bir bahçenin ve herhangi bir açık alanın çitle çevrelenmesinde birçok seçenek mevcuttur. Galvaniz çitlerle yüksek bir güvenlik sağlamak mümkünken, ahşap çitlerle daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra,kullanım kolaylığı sağlayan ve estetik kaygısı yüksek olan pano çitler de tercih edilebilecek seçenekler arasında. Büyük bahçelerin çevrelenmesinde sıkça tercih edilen panel çitler de geniş bir uygulama alanı sunuyor. Tüm bunlar ve çok daha fazla seçenek arasında sizin talebinize yönelik sistemlerle en şık ve güvenilir yöntemi oluşturmak için NK PEYZAJ olarak hizmetinizdeyiz.

Ahşap Çit Yapımı

Genellikle bağ ve bahçe çit uygulamalarında tercih edilen ahşap çitler, uygulandıkları mekana sıcak bir görünüm kazandırıyor. Farklı ağaç cinslerinden üretilen çitler, farklı dizaynlarla kişiye özel bir ambiyans yaratmak için en uygun yöntemlerin başında geliyor.

İstediğiniz renk ve tasarımda tercih edebileceğiniz ahşap çitler, doğal ahşap rengi görünümüyle de tercih ederek bahçenizde bir orman havası yaratabilirsiniz. Ayrıca çit tasarımları sadece bahçeyi çeviren unsurlar olarak düşünülmemeli. Aynı zamanda saksı dizaynlı çitler kullanılarak farklı işlevlere de hitap etmesi sağlanabilmektedir. Kısaca her türlü ihtiyaca yönelik farklı kombinasyonlar oluşturmak mümkün.

Tel Çit Yapımı

Tel çit yapımının tercih edildiği mekanlar genellikle,tüm alana hakim olmanın güç olduğu geniş arazilerdir. Çünkü bu uygulama daha çok ‘güvenlik’ amacına hizmet etmektedir. Tel çitler, geniş alanları çevre alanlardan ayırmak ve sınırlarını belli etmek için kullanılırken; aynı zamanda izinsiz girişleri engelleyerek, çevrelenen mekanda güvenliği sağlamak adına yapılan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Bahçe Çit Bakım Firmaları

Her ne kadar güvenlik amacına yönelik bir uygulama olsa da, yine de uygulanacak mekanla bir uyum içinde olması ve göze hitap etmesi de dikkate alınmalı. Hane bahçelerinde kullanılabildiği gibi, kurum ve kuruluşların, büyük sitelerin ve güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken her türlü alanın çevrelenmesinde tercih edilen tel çitler, gün geçtikçe rağbet gören uygulamalar arasında yerini alıyor.  Bu uygulamalara ek olarak, alarm sistemli tel örgüler de yine büyük ve yüksek güvenlik gerektiren alanların çevrelenmesinde tercih edilebilir.

Dekoratif Bahçe Çitleri

Sözü edilen çit uygulamaları daha önce de belirttiğimiz üzere, açık alanlarda aidiyet kavramını belirlemesi açısından büyük öneme sahip. Bunun dışında, sınırları belli ederken farklı kullanım amaçlarına yönelik üretimler de düşünülebilir. Ancak; çit uygulamalarının yer bulduğu alanlar bu kadarla sınırlı değil. Bir alanın dış sınırlarını çevrelemek dışında, bahçenizin farklı kısımlarında ‘dekoratif çit’ uygulamasıyla bir ahenk ve hareketlilik sağlayabilirsiniz.

Küçük bahçelerde kenar kısımlara görsel bir zevk sunması amacıyla dikilen çiçekleri, bahçenin diğer kısımlarından ayırmak için dekoratif çitler kullanmak yerinde olacaktır. Yine buna benzer oluşturduğunuz tüm farklı kısımlara dekoratif çit uygulamalarıyla hoş bir görsellik kazandırabilirsiniz. Genellikle plastik malzemeden üretilen dekor amaçlı çitler; yine ihtiyaca ve kişisel zevklere yönelik olarak ahşap vb. malzemelerden de tercih edilebilir.

NK PEYZAJ Bahçe Çit Uygulaması

Bahçeniz için gerekli tüm dokunuşları yapan NK PEYZAJ ve bünyemizdeki uzman ekibimizle, bahçenize çit uygulaması aşamasında da her zevke ve ihtiyaca yönelik bir hizmet politikası sergiliyoruz. İster yüksek güvenlikli bir çit uygulaması düşünün, isterse sadece bahçenizi renklendirmek amaçlı dekoratif çitleri tercih edin. Her türlü uygulama için uzman ekibimizle iletişime geçebilir ve gerekli desteği firmamızdan sağlayabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir