Silivri Bahçe Sulama

Silivri Bahçe Sulama; Bahçeniz, belirli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyan bir yaşam alanıdır. Bahçe bakımında en temel uygulama canlı organizmanın sulanması işlemidir. Bu işlemin gereğinden fazla ya da eksik yapılması verimi düşüreceği gibi bitkilerin kurumasına ya da yanmasına sebep olabilir.

Sulama işleminin en doğru şekilde yapılabilmesi için, bahçede oluşturulan bitki kümelerinin bir uyum içinde olması gerekmektedir. Bu yüzden bahçe düzenleme esnasında, sulama aşaması da dikkate alınmalı ve mümkünse sulama sitemlerinden biri tercih edilmelidir.

Silivri Bahçe Sulama Sistemleri Nelerdir?

Bahçenizin ilk günkü canlılığını yitirmemesi için; belirli periyotlarda sulanması gerekmektedir. Bu işlem basit görünse de, süreklilik arz etmesi bakımından zaman ve emek isteyen bir işlemdir. Bahçe bakım hizmetlerinde ortaya atılan yeni fikirler ve üretimler, pratik ve ekonomik çareler sunuyor. Bunlara kısaca değinecek olursak; büyük tarlalarda ya da küçük hobi bahçelerinde rahatlıkla uygulanabilecek bazı sistemler mevcut. İşte işinizi kolaylaştıracak ve bahçenizdeki tüm canlı mekanizmanın ihtiyacı olan suyu sistematik bir şekilde sağlayacak bahçe sulama sistemleri:

 • Kapalı Boru Sulama Sistemleri (Basınçlı / Basınçsız)
 • Yağmurlama Sistemi
 • Mini Sprinkler
 • Damla Sulama Sistemleri
 • Zaman Ayarlı Sulama
 • Kademeli Sulama

Bu sistemlerin bir çok yönden avantaj sağladığı bir gerçek. Bahçenize en uygun sistemin uygulanması için NK PEYZAJ yetkililerine danışabilirsiniz.

Silivri Otomatik Sulama Sistemlerinin Avantajları

Otomatik sulama sistemleri, bahçenizde devrim yaratacak buluşlar arasında sayılabilir. Fakat önemli olan, bu sistemlerin kurulumunun uzman bir ekip tarafından yapılması ve özellikle kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıdır. Kalitesiz malzemelerden kurulan sistem, uzun ömürlü olmayacak ve işlev gördüğü süreç boyunca düşük bir performans sergileyecektir. Aynı şekilde işin inceliklerini bilmeyen kişiler tarafından gerçekleştirilmesi, eksik bir sistem kurulumuna sebep olacaktır. Sistemin en büyük avantajları şu şekilde olmaktadır;

 • Ekonomik sulama sağlar.
 • Zamandan tasarruf etmenize imkan verir.
 • İstediğiniz zaman sulama otomatik başlatılır.
 • Bitkilerin köküne su verme imkanı tanır.
 • Sürekli hazır konumdadır.
 • Otomatik erteleme ve durdurma özelliği gösterir.
 • Akıllı basınç ayarlama seçeneği sunar.

Bahçe Sulama Sistemlerinin Kurulumu

Bahçenizin otomatik olarak sulanmasına imkan veren bu ekonomik sistemlerin kurulum aşaması özen gerektiren bir uygulamadır. Öncelikle sulanacak alana en uygun sistemin belirlenmesi ve buna göre bir planlama yapılması gerekmektedir. Çim alanlarının sulanmasında fıskiyeli yöntemler daha uygun olurken; bitki ve ağaçlar için damla sulama yöntemi ve kademeli sulama sistemleri daha verimli olmaktadır. Yine bunların alt modelleri ve uygulama bakımından (üstten uygulamalı / alttan uygulamalı) farklılık gösteren çeşitleri arasından, doğru bir analiz sonucu tercih yapılabilir.

Manuel sulama işleminin zaman yönetimi açısından zayıf bir sistem olduğu bilinmektedir. Ayrıca gereğinden fazla su sarfiyatına sebep olması bakımından da yetersiz kalmaktadır. Bahçenizde bir sulama sistemi yoksa; NK PEYZAJ ile iletişime geçerek, sistem kurulumu ya da bahçe sulama hizmetleri için talepte bulunabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir