Beylikdüzü Drenaj Yapımı

Herhangi bir yapı üzerinden başka bir yapıya zarar verme ihtimali olan suyun doğal ya da yapay yollarda uzaklaştırılması için yapılan çalışmalara drenaj denilmektedir. Birçok farklı amaç için yapılan drenaj çalışmalarında belli bir uzmanlık olmaması halinde Beylikdüzü drenaj yapımı ve uygulaması son derece riskli bir hale gelebilmektedir.

Beylikdüzü Drenaj Yapımı

Konutlar başta olmak üzere yapıların sulardan korunması için binanın çepeçevre drenaj hattı ile kaplanması gereklidir. Bununla birlikte drenaj hattının tıkanmaması da son derece büyük önem taşımaktadır. Bunun için yapılan işlemlerde Nk Peyzaj firmamız üst düzey bir hizmet sağlamaktadır. Uzman ekiplerimiz tarafından yapılan drenaj işlemlerinde iki kat membran kullanılmaktadır.

Böylelikle su yalıtım sorunu olmamakla birlikte polyester keçe taşıyıcılı özelliği sahip olan membranlar sayesinde noktasal zedelenmelerin de önüne geçilmektedir. Kaliteli bir işçiliğin yanı sıra gerekli malzemelerin kullanılmaması durumunda da drenaj sağlıklı bir şekilde faydalı olmayacaktır. Bundan dolayı firmamız tarafından sağlanan her türlü malzemenin kullanım fazlalığı ile birlikte kalitesi de belirli oranın üstündedir.

İç Drenaj Ne zaman ve Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü drenaj yapımı ve uygulaması işlemlerinde sorunsuz bir hizmet sunan Nk Peyzaj firmamız tarafından yapılan işlemlerde dış drenaj yapılma imkânı olmaması halinde iç drenaj yapılmaktadır. Binaların bodrum katında yapılan iç drenaj ile birlikte 2 metrelik bir derinliğe ihtiyaç duyulmaktadır.

2 metrelik kuyunun moloz taş duvar ile etrafının örülmesi dışında sac ya da beton yardımı ile üstü kapatılmaktadır. Daha sonrasında otomatik bir mekanizmaya sahip olmasından dolayı sorunsuz performans sunan su motoru da kuyunun üstüne ekiplerimiz tarafından yerleştirilmektedir. Boruların bağlantılarının yapılmasıyla birlikte uç kısmına süzgeç takılmaktadır. Beylikdüzü drenaj yapımı ve uygulaması kapsamında sağlanan bu yapı ile birlikte taban seviyesinin 50 cm aşağısına suyun çıkması durumunda dışarı atım işlemi çalışmaktadır.

Dış Drenaj Farkı

Firmamız tarafından sunulan bir başka hizmet çeşidi ise binanın geneli ile ilgili olan dış drenaj işlemidir. Konut çevresinde 50 cm derinliğe kadar açılan kanalın %5 oranında bir eğim yakalaması gereklidir. 20 cm olan betonların döşenmesinden sonra çimento harcıyla kapatılması sağlanmaktadır. Böylelikle çok daha genel bir şekilde yapılan drenaj işleminde oluklu plastik PVC boruların kullanımı da mümkündür.

Beylikdüzü Drenaj hizmetlerimizi aynı zamanda Yakuplu, Beykent, Kavaklı ve Gürpınar ilçelerinde de yürütüyoruz. Tarımsal ve Bina çevresi drenaj talepleri için bizleri iletişim sayfalarımızda ki  bilgilerden ulaşa bilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir