Bahçe ve Peyzaj

Bahçe düzenlemek, bahçeyi kullanacak aile bireylerinin zevklerine ve ihtiyaç duydukları öğelere göre şekillendirmek demektir. Herkesin zihninde tasarladığı bir bahçe dekorasyonu vardır. Fakat her fikir, her mekanla uyum sağlamayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bahçede vakit geçirecek kişilerin zevklerinden bir sentez oluşturmak ve en önemlisi bahçe ve ev uyumunu sağlayabilmek…İşte tam burada NK PEYZAJ olarak biz devreye giriyoruz.

Öncelikle nasıl bir eve sahipsiniz ve yeni bahçenizden beklentileriniz nelerdir? Bu soruların cevabı, profesyonel ekibimize çok önemli bir yol haritası çizecektir. Bir bahçede hayal edebileceğiniz tüm dekoratif ürünler, görsel bir şölen tadında bitkiler, bahçenizin boyutlarına göre farklı vakit geçirme tasarıları sunan bölmeler, taş yollar, havuz vb. aklınıza gelebilecek her türlü materyalle bahçenizi yepyeni bir yaşam alanına çeviriyoruz. Bahçe düzenlemek, işinde uzman bir ekip ve kaliteli malzeme kullanımının yanında; doğru fikirleri doğru mekanlara uygulama konusunda da ayrı bir hassasiyet göstermeyi gerekli kılıyor. Uygulama yapılacak alanın göze hitap ediciliği kadar işlevselliği ve kullanılabilirliği de göz önüne alınması gereken en önemli unsurlar.

Peyzaj Düzenlemesi Nedir?

Fransızca ‘manzara’ anlamına gelen peyzaj kelimesi kısaca; bir binanın (ev-hane-ofis-plaza-rezidans vb.) dışında kalan tüm alanların şekillendirilmesi anlamına gelmektedir. Bahçe peyzajı dendiğinde; sadece yeşillendirme ve çiçeklendirme olarak düşünülmemelidir. Buna ek, bir çok aksesuar tercihiyle farklı tasarımlar oluşturmak mümkün. Küçük arklardan, bahçe havuzlarına, çiçekliklerden, subasman düzenlemesine kadar evinizin dışında kullanılabilecek tüm fikirleri kapsamaktadır.

Bahçenizin nasıl bir görünüme sahip olması gerektiğini düşünürken, bir çok yöresel tasarım uygulamasına göz atarak kendi bahçeniz için ilham alabilirsiniz. Ayrıca NK PEYZAJ olarak bahçenizi hayalinizdeki gibi tasarlamak ve tüm hayatınız boyunca her metrekaresinden zevk alacağınız kişisel bir yaşam alanı haline çevirmek gayesiyle çalışmaktayız.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

İnsanlar, içinde yaşadıkları ve kendi karakterlerine göre şekillendirdikleri tüm alanlarda bir ekspresyonizm arayışı içindedir. Çünkü bizim olan her şey bir yanıyla bizi yansıtır. İşte bu düşünce -hemen hemen herkeste- arayıştan da öteye giderek bir ihtiyaç halini almıştır. Yaşadığımız ve kendi varlığımızla hayat verdiğimiz tüm mekanlar, ne kadar iç dünyamızın bir yansıması olursa, o kadar zevk almamızı ve huzur bulmamızı sağlar. İşte bu yüzden, bahçeniz de hem karakterinizin bir dışavurumu olacak, hem de tüm hobilerinize ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir tasarımla hayatınızın önemli bir parçası haline gelecek..!

Doğu zevklerinden, sıcak iklim modellerine kadar pek çok dekorasyon fikri bahçenizde uygulanabilir. Tabi ki bunun için sahip olduğunuz alanın genişliği ve zemin karakteri de önemli. Ama her zemin karakterine ve her ölçüye uygun bir tasarım geliştirmek mümkün. Küçük bir alanın tasarımında, mekanı boğmayacak ve nefes aldıracak fikirler uygulamak gerekir. Burada en önemli olan, her ölü alanın değerlendirilmesi olacaktır. Merdiven, subasman, bina kenarları gibi bir işlevi olan kısımlar, aynı zamanda dekorasyonun bir parçası olarak plana dahil edilebilir. Böylece küçük bir alana en fazla dokunuşu yapmak mümkün olacaktır. Ayrıca bahçede kullanılacak malzemelerin yanında, tercih edilecek renklerin de alanı genişletici özelliği olduğu unutulmamalıdır. Daha geniş alanlarda ise bahçenizi yalnızlıktan kurtaracak fikirler uygulamak yerinde olacaktır. Bahçenin her köşesini birbiri ile uyumlu ve bağlantılı bir dizayn içinde düşünmeli ve böylece geniş bir alanı sıcak bir ortama çevirmeliyiz.

NK PEYZAJ olarak bahçenizi hobilerinizden, evinizden ve karakterinizden ayrı düşünmüyoruz. Zevk ve ihtiyaçları, mekanın niteliği ile birleştirerek en verimli sonucu elde etmek; bahçenizin ebadına, zeminin niteliğine göre en verimli alanı oluşturmak için profesyonel ekibimiz ve kaliteli malzemelerimizle hizmetinizdeyiz. Unutmayın ki; her alan ziyadesiyle nefes almalı ve bir o kadar da her alana en doğru dokunuş yapılmalıdır. Ancak o zaman bahçeniz de eviniz kadar sıcak bir yaşam alanına dönüşebilir.

Pratik Bahçe Düzenleme

Bahçenizi en ince hesaplarına kadar, kendiniz ve çevrenizle uyumlu bir hale getirirken,buna aynı zamanda en pratik şekilde sahip olmak istiyorsanız NK PEYZAJ en doğru seçeneğiniz olacaktır. Bir işin pratik yapılması demek, en başta o işin ehli insanlar tarafından uygulanmasıyla mümkün olabilir. Birkaç dokunuşla yeni bir alan yaratmak ve o alanın uzun vadede memnuniyet düzeyini kalıcı kılmak için tüm teknik adımların doğru bir şekilde atılması gerekir.

Bahçenizde yeni bir ortam yaratmak ve bunu pratik bir şekilde yapmak için bize danışabilir ve size en uygun seçeneklerimizden bir seçim yapabilirsiniz. Modern ya da klasik, taş ya da ahşap ağırlıklı, işlevsel ya da görsel her türlü zevke hitap eden tasarımlarla bahçeniz yeni ve heyecan verici bir dünyayı sembolize edecek.  Bunun için tek yapmanız gereken bize ulaşmak ve nasıl bir bahçe hayal ettiğinizi anlatmak olacaktır. Tasarım aşamasından sonra bahçenize uygulanacak materyaller en kaliteli markalardan seçilecek ve uzman ekibimiz tarafından uygulanacaktır. Sonrasında yapmanız gereken tek şey; siz ve sevdiklerinizle bu alanın tadını çıkarmak olacaktır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir