Bitki Temini ve Satışı

NK PEYZAJ bahçenizi görsel bir şölen alanına çevirmek için verdiği hizmetlerin yanında, bitki temini ve satış hizmeti de sunmaktadır. Hane içine verdiğiniz özen kadar bahçenizi de daha yaşanılır bir mekan haline getirmek için emek veriyorsunuz. Firmamız, tüm bu emekleriniz ve bahçenizden beklediğiniz performansın en yüksek seviyede olması için hiçbir eksik alan bırakmadan hizmet vermeye devam ediyor.

Bir bahçede gözün görmek istediği ilk renk yeşildir. Tüm detaylar, daha sonra tek-tek bahçenize renk katacaktır. Nasıl bir ışıklandırma sistemine sahip olduğunuz, bahçenizde süs amaçlı kurulmuş tüm mekanizmalar (süs havuzu, aplikler vs.), dinlenme alanları ve benzeri tüm unsurlar tamamlayıcı bir niteliğe sahiptir. Bahçenizi sulamak veya fazla suyun boşaltılmasını sağlamak yönünde kurulmuş tüm sistemler de birer yardımcı eleman olarak görev görürler. Fakat güzel kokularla donatılmış, bir o kadar da göze hitap eden bir bahçeye sahip olmak için çeşitli bitkilerle desteklemeniz yerinde olacaktır. Bitkilerin de kendi içinde bir düzen ve itina gerektirdiğini bilmek gerekir. Bazı bitkiler, bol güneş alan bölgeleri severken bazıları gölgelik alanlarda daha canlı bir görünüme kavuşurlar.

Bitki temin edeceğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hangi mekanda hangi tür bitkiyi tercih etmeniz gerektiğidir. En genel anlamda bitki türleri cinsine ve mekana göre şu gruplara ayrılmaktadır:

 • İç Mekan Bitkileri
 • İç Mekan Süs Bitkileri
 • Dış Mekan Bitkileri
 • Dış Mekan Süs Bitkileri

NK PEYZAJ olarak bahçenizi ve evinizi güzelleştirmek için her türlü bitki satışı yapmaktayız.

Dış Mekan Bitkileri

Bahçe düzenleme ve peyzaj çalışmalarında en çok rağbet gören unsur dış mekan bitkileridir. Şehir hayatı içinde uzak kalınan bu doğal güzellikleri bahçenizde görmek, yaşam enerjinizi yükseltirken aynı zamanda evinizin önünde hoş bir manzara özelliği gösterecektir.

Dış Mekan Bitki Çeşitleri

Dış mekanda, her türlü hava koşuluna direnç gösterebilecek pek çok bitki çeşidi mevcuttur. Buna ek olarak mevsimlik bitkilerle de bahçenizi renklendirmeniz mümkün. Dış mekanda kullanılabilecek bazı bitki türleri şöyledir:

 • Çalılar ve Süs Bitkileri: Çalı türleri öbekler halinde çıkan çok yıllık bitki türleri arasında yer alır. Saksılarda yetiştirilebileceği gibi, teraslarda ve bahçelerde de hoş bir dalgalanma oluşturarak mekana hareket katar.
 • Çok Yıllık Bitkiler: Yaşam süresi üç veya daha fazla olan bitkilerdir. Doğada kendiliğinden oluşan bitkilerin büyük bir kısmı bu türe girerler. Otsu türler, çalılar ve ağaçlar bu türün çeşitleri arasındadır.
 • Tek Yıllık Bitkiler:Annual bitki de denilen bu türler, dört mevsim sonunda yaşamlarını yitirirler ve tohumları ile varlıklarını gelecek nesillere aktarılırlar. Zeminin kaplanmasında ve saksılarda çoğunlukla tercih edilmektedirler.
 • İğne Yapraklı Bitkiler:Bu türde bitkilerin büyük bir kısmı kışın yaprak dökmezler. Bunun en sık rastlanan örneği iğne yapraklı çamlardır.
 • Palmiye: Tropik iklimlerde görülen bu bitki türü, ülkemizde de sıcak bölgelerde yetiştirilmektedir.
 • Sarmaşık Türleri: Bahçelerde ve teraslarda sıkça tercih edilen bir dış mekan bitkisidir. Bunların bir kısmı sarıcı bir kısmı da tırmanıcı bir karakter gösterirler.
 • Su Bitkileri: Bu bitki türleri su yüzeyinde veya içinde yaşamlarını sürdürürler. Akvaryum, havuz gibi bölgelerde kullanıma uygundur. En çok kullanılan su bitkilerinin başında çeşitli renklerde nilüferler gelmektedir. Su yüzeyinde yapraklanan nilüferler aynı zamanda farklı renklerde çiçek açmaktadır.
 • Meyve Fidanları: Bahçenize meyve veren ağaçlar yetiştirmek istiyorsanız fidan halinde alıp uygun mevsimlerde dikmelisiniz. Meyve fidanı çeşitleri ise şu şekildedir;
 1. Açık Köklüler
 2. Tüplü Meyve Fidanları
 3. Tropik Meyve Fidanları
 4. Üzümsü Meyveler
 • Otsu Bitkiler: Gövdesi çok sert olmayan, türüne göre bir yıllık ya da çok yıllık bitkiler grubuna dahil olan süs amaçlı bitkilerdir.

Bahçeniz, terasınız veya balkonunuz için görsel bir tamamlayıcı olan dış mekan bitkileri firmamız tarafından temin edilmekte ve satışa sunulmaktadır.

İç Mekan Bitkileri

İç mekanlara renk katan ve evinizde-ofisinizde bir doğa havası yaratan iç mekan bitkileri aynı zamanda bakımı kolay türler arasındadır. Renk çeşitliliği ve çevreye yaydıkları güzel koku sayesinde; kapalı alanlarda farklı ve çekici bir atmosfer yaratmanın en kolay yolu bu bitkilerden faydalanmaktır.

Bitki Temini Satışı

Kapalı alanlarda bitki yetiştirmenin görsel bir hareketlilik kazandırması dışında başka bazı faydaları bulunmaktadır. Bunlar; gürültüyü filtreleme, ses dengesi sağlama, tozu hapsetme, ışık kontrolü ve havanın kalitesini arttırma olarak sıralanabilir. Peki, iç mekanda tercih edebileceğiniz bitki türleri nelerdir? İşte onlardan bazıları:

 • Çiçekli Bitkiler
 • Yapraklı Bitkiler
 • Sarmaşık Tipli Bitkiler
 • Kaktüs Cinsleri
 • İç Mekan Süs Bitkileri

İster dış mekanda ister iç mekanda olsun, bitki türleri her zaman mekana canlılık kazandıracaktır. Bitkilerin haz veren bir izlenim sunmasının yanında pek çok farklı faydası bulunmaktadır. Hemen hemen her alana uygun bitki çeşidi mevcut. Bitki siparişi ve sonrasında bakımı hakkında bilgi almak ve hizmetimizden faydalanmak için NK PEYZAJ yetkilileriyle temasa geçebilirsiniz. Bahçenizi bitkilerle beslemek ve bahçe dekorasyonunuza nitelik kazandırmak için birçok bitki türü seçeneğiniz olduğunu unutmayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir